Проєкт "Асоційовані школи ЮНЕСКО"

Знімок екрана 2023-02-10 о 20.11_edited.jpg

Мережа асоційованих шкіл ЮНЕСКО (ПАШ) прагне «вкорінювати ідею захисту миру в свідомості» своїх учнів. Вона пропагує цінності і принципи Статуту ЮНЕСКО та Статуту Організації Об'єднаних Націй: основні права і людську гідність, гендерну рівність, соціальний прогрес, свободу, справедливість і демократію, повагу різноманітності і міжнародну солідарність.

Історія мережі ПАШ почалася в 1953 р, коли ЮНЕСКО приступила до здійснення проекту під назвою «Схема скоординованих експериментальних заходів з освіти для життя в світовому співтоваристві».

На сьогодні мережа ПАШ охоплює весь світ і складається з 11 700 навчальних закладів дошкільної, початкової, середньої, технічної та професійної освіти або підготовки вчителів в 182 країнах.

В якості члена мережі ПАШ школа № 85 взяла на себе зобов'язання підтримувати місію ЮНЕСКО і втілювати її глобальні цілі у викладанні, навчанні і в рамках конкретних заходів. Ми належимо до глобальної спільноти шкіл-однодумців, взаємодіємо, обмінюємося знаннями та досвідом і розробляємо спільні проекти з десятками тисяч директорів, викладачів і учнів по всьому світу. Ми віддані участі в реалізації місії ЮНЕСКО щодо зміцнення миру в усьому світі. Ми викладаємо і відстоюємо на практиці права людини і людську гідність, гендерну рівність, культуру миру та ненасильство, справедливість і демократію, повагу різноманітності і міжнародну солідарність.

Цінності та мета ЮНЕСКО займають важливе місце в організації, політиці, програмах, структурах, уроках і проектах школи.

• Належність до світової спільноти шкіл, яка з 1953 р користується загальним визнанням за свою роль в поширенні і популяризації цінностей, виховання в дусі міжнародного взаєморозуміння і впровадженні освітніх інновацій.

• Більш змістовні і практичні можливості навчання для наших учнів, а також нові і різноманітні можливості професійної підготовки для наших викладачів.

• Доступ до тематичних рекомендацій, експертних знань і навчально-методичних ресурсів ЮНЕСКО.

• Можливості участі в глобальних кампаніях, урочистих заходах і конкурсах, присвячених пріоритетам ЮНЕСКО. Встановлення зв'язків, співпраця або спільні програми зі школами-партнерами більш ніж в 180 країнах світу.

• Доступ до онлайнової платформи мережі ПАШ (ОТА), на якій кожен член може розміщувати матеріали, фотографії та відеоролики для обміну, а також знайомитися з матеріалами інших членів.

• Взаємне навчання і колегіальні консультації в рамках спілкування з колегами по мережі ПАШ - директорами, викладачами та учнями з усього світу.

Школа приділяє особливу увагу чотирьом стовпам освіти, визначеним у доповіді ЮНЕСКО 1996 року «Освіта: прихований скарб»:

вчитися пізнавати,

вчитися діяти,

вчитися бути,

вчитися жити разом.

"Нація нескорених: від козацтва до сьогодення"

06 жовтня 2023 року в рамках ініціативи Департаменту освіти і науки КМДА щодо  проведення тематичного тижня "Нація нескорених:  від козацтва до сьогодення" школа долучилася до проєкту фахового коледжу Університету "КРОК" - "Історія Українського Козацтва".

Учні  занурились в історію  Українського Козацтва, дізнались про наших славних мужніх воїнів від давнини до сучасності, прослухали цікавих доповідачів,  зустрілись із праправнуком Тараса Шевченка - Лисенком Миколою Павловичем, взяли участь у  майстер-класах.

ВЧИТИСЯ ПІЗНАВАТИ

ВЧИТИСЯ ДІЯТИ

ВЧИТИСЯ  БУТИ

ВЧИТИСЯ ЖИТИ РАЗОМ